Słowenia oficjalnie odroczyła wdrożenie 5G

24 stycznia 2020, podczas gdy ludzie w 250 miastach przygotowywali się do pierwszego Światowego Dnia Protestu przeciwko 5G, Słowenia stała się pierwszym krajem na świecie, który odroczył wdrożenie 5G z powodu sprzeciwu naukowców i społeczeństwa. Ministerstwo Administracji Publicznej zwołało czterogodzinne konsultacje społeczne, gdzie mówiono o aspektach promieniowania związanych z funkcjonowaniem technologii 5G. Wśród mówców był Gregor Kos, przewodniczący partii politycznej Za zdravo družbo (Dla zdrowego społeczeństwa) oraz Igor Šajn z Stavbna biologija Slovenije (Biologia budowlana, Słowenia).

Czterogodzinne spotkanie trwało sześć godzin. Minister administracji publicznej Rudy Medved ogłosił, że Słowenia oficjalnie odracza wdrożenie 5G „z powodu możliwych skutków zdrowotnych pól elektromagnetycznych. ”

W poniedziałek premier Słowenii podał się do dymisji, co oznacza, że obędą się nowe wybory, prawdopodobnie w kwietniu, a 5G będzie główną kwestią poruszaną przez partię Gregora Kosa w wyborach. 10 marca partia Kosa zbierze ekspertów naukowych z różnych krajów na całodniowe spotkanie dotyczące wpływu 5G na zdrowie i środowisko. Odbędzie się ono w Radzie Narodowej Słowenii (Wyższa Izba Parlamentu) i będzie transmitowane na żywo w telewizji krajowej.

Relacja z Konsultacji społecznych na Słowenii dotyczących 5G z 24 stycznia 2020 (po słoweńsku, relacja zaczyna się od 0:08:03): https://www.youtube.com/watch?v=2bSNCnJTqLE

źródło artykułu: https://www.cellphonetaskforce.org/wp-content/uploads/2020/01/The-Honey-Bees-Plea.pdf